J1 - Raid INSA Lyon – Orange 9ème Edition

Raids Adventures


Champdor

52 Participants

UTC :
4/9/2016 (12h)

2915 Views

Participants (52)

Participant Bib number Nationality Activity
Participant Bib number Nationality Activity
01.Les malhonnètes Glaudin Romain Alibert Vincent Pelat Antoine Jombart François 01 France
02.Les gazelles de Nairobi BARBIER Michaël ERMENEUX Maxence THIBAULT Vincent CASANOVA Enzo 02 France
03.Les handouilles Lelievre Louise LOFFLER Eva Dupas Jeanne MOUSSET Amandine 03 France
04.Les Raid'Boules Martin Léo JANDARD Benoît LANDES Maxime ESSERTIER Clément 04 France
05.Les Badgers Planel Grégoire Ducroz Simon Flurian Solène Jard Baptiste 05 France
06.La mirabelle donne des ailes CHOCHEYRAS Gaël COMMUNAL Anne-Elise GREGOIRE Eline THIEBAUT Paul 06 France
07.The Walking Raid Bailly Grégoire Barrio Armand Fagon Ewen Morvillier Guillaume 07 France
08.Buffalos Riders THIENOT Florent CLANET Kevin Bruggeman Antoine PERRIN Antoine 08 France
09.Les Raid Hot Nodet Tanguy Ranc Bruno STEIN Olivier HABASQUE Jeoffrey 09 France
10.Aventurne Expert Julian COURIAS Guillaume DELPEUCH Thibault DELPEUCH Mathieu 10 France
11.La Vache Folle Conan Coraline MUTIN FLORIAN Nadal Sophie Castellon Loïc 11 France
12.Orangettes Clivaz Romane Batin Fiona Bonichon Marie Haute-Pottier Jeanne 12 France
13.Vieux Michels 6.3 Sanchez Benoit Giraudon Rémi Rabourdin Damien Gondre Damien 13 France
14.Les 6 Secondes Grannec Yann Conrardy Jean-Baptiste Pellat Alexis FESSY Pierre-Alain 14 France
15.Les bourses polaires GENOUD Paul Flament Pierre Mansuy Jordy Guerbet Bastien 15 France
16.Les Disciples du Trait Rouge van der Meulen Nicolas Garlies Marion Latil Augustin Lamige Sylvain 16 France
17.Les flèches Ferlay Jérémy Gonnet Nicolas NICOLAIEFF Anthony PRALONG Pierrick 17 France
18.Magic' System Broucqsault Thomas Aiche Guillaume Pivard Oscar Giovacchini Bastien 18 France
19.Les puissances 4 leduc nicolas Grolier Paul Raimbault Guillaume Lamboy-Martin Antoine 19 France
20.In20culs CATALANO Federico BRUNCO Alexander VERNIN Théo JOURDE Hugo 20 France
21.Cegelec MAXENCE Jean-Marc bardin bruno POTTIER EMMANUEL 21 France
22.Les 4 fantastiques Martin Grégory Rieva Luc Mourisard Thierry Djordjevic Alexandra 22 France
23.Les X Men Llavata Johann Discours Dimitri Dieval Pascal Rouzaud Thierry 23 France
24.MICROPOLE RAID DINGUE 1 Manus Benoit Miloche Gabriel Roux Clément TRAMOLAY Sébastien 24 France
25.Micropole RAID DINGUE 2 Rivaud Aurélien Chabert Guillaume triquet julien Mathieu Valentin 25 France
26.Lama_Del_Rai'2 Zapatero Joel Pinabel Théo SUZON Antoine AURY Martin 26 France
27.Tjembé Raid Castaldi Thomas Barthes Noé Salomon Paco Durand Théo 27 France
28.Wag R(a)iders DESAGES Coralie RABOT Lisa DOMELAND Alexis benhis sammy 28 France
29.Raidblochon RYGAERT Nicolas Legendre Stephane Legendre Jeremy Janin Sébastien 29 France
30.Les bleus Robert Julien Bouillot Pierre Daudon Guillaume Planchenault Jean-Charles 30 France
31.Les Rasta Rocket CHAPELAT Julien Rudelle Emmanuel Masse Flavien Paul Julian 31 France
32.Les Vieilles Jean-Claude Coussy Julie OUSTRIC Emilie Lejay Emma Brouillet Lara 32 France
33.les artistes Mainguet Lucas Bonenfant Yann GEHIN Florian Bouteille Rémi 33 France
34.Seagswagg SABY Zoé Coronnel Anaïs ERBACHER Pierre Halepian Thibault 34 France
35.Les éclopés de la veille Sudre Lucas Bruggeman Victor Breyne Maud BORGNE Amélie 35 France
36.Les Raid'outables Willemse Hugo Pluyaud Maelle Chassagnol Bastien Chabance Maxime 36 France
37.Les RAIDtardataires Lecerf Ugo Giraud Clément GENEST Jean-Louis Ruffier Thibaut 37 France
38.Raid Do Si Bémol Godefroy Bruno MARIE Guillaume motrieux thomas Main de Boissiere Alban 38 France
39.La Troupe des Lapins Crétins Campeurs JEHANNO Clarisse Le Borgne Tiphaine Fabre Léa Yuste Duran Candela 39 France
40.Rhum'ains Tronche Gabriel DESRIEUX Maël Hauville Thomas CHADUTEAU Thomas 40 France
41.les manchots Aubourg Vincent DAVID Tom PREVET Benjamin LAMBIC Anthony 41 France
42.Raid is the New Black Maud Djordjevic Guillaume Martinod 42 France
43.Les marcheurs blancs Pasteur Maxime Delattre Baptiste François Stanislas Martinez-Delcayou Alban 43 France
44.OnvaBugey Kuntz Juliette Mahfoud Lina Estenne Viviane COSSARD 44 France
45.CME Giandomenico Thibaut Deshayes Arnaud Brousselle armand GAULY Pierre 45 France
46.La coug et les p'tits puceaux CORAZZA Giovanni Besset Marion Mouraille Michel Hillion Julien 46 France
47.Les Gros Porcs Jaillet Alexandre Bernard Arthur reynard jordan Winter Jean-Nicolas 47 France
48.Les rustiques Moreau Thomas MOUSSIER Romain Schmidt Markus vibert ludovic 48 France
49.Mamacitas Ponçot Lucas Gorostiaga Yoann Santillana Victor Garcia Perez Martin 49 France
50.On n'a pas vu le temps passer, dis donc! Lienhart Julien Cadoret Aude robert sandra Bonnot Sylvain 50 France
51.les Marioles Grandclere Julien rasmus tom Rasmus Sophie Rasmus Quentin 51 France
52.La Team Nouille Debay Jean-Etienne ANBRI Yacine Camoin Loris Martineau Alexandre 52 France